fbpx
Społeczność Aktywnych Obywateli

Mobilizujemy obywateli do protestu
przeciwko złym decyzjom władzy.
DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI AKTYWNYCH OBYWATELI!

Chcę wesprzeć działania Instytutu Spraw Obywatelskich

Walczymy o Polskę, w której władza słucha Obywateli i razem z nimi polepsza jakość codziennego życia. Dlatego wkurza nas, kiedy rząd lub wielki biznes idzie po trupach do celu. Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli. Dołącz do tych, którym jeszcze zależy.

Bez Twojej pomocy nie będziemy mogli działać dalej. Potrzebujemy wsparcia osób, które cenią naszą pracę i uważają, że jest potrzebna. Jeśli jesteś jedną z nich, dołącz do Darczyńców Instytutu Spraw Obywatelskich. Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli!

Od 2004 roku dbamy o dobro wspólne. Prowadzimy kampanie obywatelskie. Uczymy korzystania z praw obywatelskich, domagamy się przeniesienia tirów z dróg na kolej, stoimy na straży bezpiecznej żywności, bronimy praw pracowników oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.

Wywieramy nacisk na polityków, bo bez interwencji państwa żaden Obywatel ani nawet organizacja społeczna nie wygra z korporacją czy deweloperem.

Dlaczego potrzebujemy Twojej pomocy?

Od 2004 r. działamy w Twoim imieniu niezależnie od tego, kto rządzi. Podejmujemy się tematów niewygodnych dla władzy, a ważnych dla Obywatela. Nie chcemy działać akcyjnie, ale coraz trudniej jest nam pozyskiwać środki publiczne na działania po stronie Obywateli.

Kolejne niebezpieczne decyzje pojawiają się często niespodziewanie, np. powrót ACTA2, umowy TTIP/CETA. A to oznacza, że wielu koniecznych i pilnych działań nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Aby sprawnie reagować w takich sytuacjach, potrzebujemy wsparcia aktywnych Obywateli.

Każda złotówka przekazana przez osoby takie jak Ty wzmacnia nasze działania. Pokazuje, że to co robimy jest ważne i potrzebne. Dla nas to ogromny zastrzyk energii i źródło motywacji do jeszcze bardziej wytężonej pracy, a dla innych – sygnał, że za Instytutem Spraw Obywatelskich stoją ludzie, dla których Polska jest ważna.

POMAGAM REGULARNIE

To wspaniale, że chcesz z nami sprzeciwiać się złym decyzjom rządzących, które uderzają w Obywateli!

Wybierz jeden ze sposobów:

Sposób 1. Dołącz ustanawiając zlecenie stałe,

czyli comiesięczny przelew w wybranej przez Ciebie wysokości. Aby to zrobić:

 1. Wejdź na swoje internetowe konto bankowe.
 2. Wybierz zakładkę przelewy, a następnie kliknij zlecenia stałe
 3. Wpisz dane do comiesięcznego przelewu:
  Instytut Spraw Obywatelskich | ul. Pomorska 40 | 91-408 Łódź
  nr konta: 26 2490 0005 0000 4530 3441 9579 (Alior Bank), w tytule: Społeczność Aktywnych Obywateli
 4. Wskaż kwotę darowizny i dzień przelewu
 5. Zatwierdź. Gotowe :)

Sposób 2. Dołącz ustanawiając polecenie zapłaty,

które polega na udzieleniu zgody na stosowanie Polecenia zapłaty przez Twój bank razem ze wskazanym wierzycielem, czyli w tym wypadku Instytutem Spraw Obywatelskich. Będziemy czuwać nad terminowym inicjowaniem płatności, Ty nie musisz już pamiętać o przekazywaniu darowizny. Nadal masz pełną kontrolę nad procesem. Aby to zrobić uzupełnij formularz polecenia zapłaty (wszystkie pola są obowiązkowe):

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich. Dane będą przetwarzane w celu: pozyskiwania wsparcia dla działalności statutowej od osób prywatnych w ramach Społeczności Aktywnych Obywateli, ustanawiania poleceń zapłaty w imieniu darczyńców, zawierania umów darowizn i dokonywania ich rozliczeń, utrzymywania kontaktu z darczyńcami m.in. przez wysyłkę podziękowań. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych.

To już prawie koniec!

Przekazując regularną darowiznę dołączasz do Społeczności Aktywnych Obywateli – co zyskasz?

Staniesz się częścią ruchu ludzi, którzy dbałość o dobro wspólne traktują osobiście.

Będziesz mógł zwrócić się do nas w każdej sprawie obywatelskiej.

Razem z nami zbudujesz Polskę, w której władza słucha ludzi, a Obywatele troszczą się o swoją rodzinę, dom, ulicę, miasto, kraj.

 

Otrzymasz od nas:

likePrzewodnik Aktywnego Obywatela: niezbędnik zawierający narzędzia, prawa i obowiązki obywatela. Przewodnik zawiera między innymi teksty i grafiki z przykładami kiedy warto zorganizować referendum,
czym jest obywatelska inicjatywa ustawodawcza, na czym polega budżet obywatelski etc.

Dostęp do naszych publikacji i najświeższych informacji o naszych akcjach.

smartphone

Magazyn dla Darczyńców (1 raz w roku), żebyś wiedział/-a, co wspaniałego się u nas dzieje właśnie dzięki Tobie.

transfer

Wsparcie pracownika Instytutu Spraw Obywatelskich, który chętnie odpowie na Twoje pytania. Skontaktuj się
z Iloną Pietrzak: tel. 519 300 631, e-mail aktywny_obywatel@inspro.org.pl. Współdecydujesz o działaniach Instytutu Spraw Obywatelskich.

shopping-bag

Pakiet powitalny z upominkiem dla Aktywnego Obywatela.

piggy-bank

Roczne zaświadczenie o przekazanych darowiznach - wystawimy je na Twoje życzenie. Pamiętaj, że darowizny przekazane Instytutowi Spraw Obywatelskich możesz odliczyć od podstawy opodatkowania (osoba fizyczna może w ten sposób odliczyć do 6% uzyskanego dochodu).

laptop

Comiesięczny newsletter organizacyjny - żebyś był/była na bieżąco z tym, co się u nas dzieje.

Co zrobić, aby stać się częścią społeczności?

Aby przyłączyć się do Społeczności Aktywnych Obywateli, prosimy Cię o wypełnienie formularza polecenia zapłaty. Jest to comiesięczna, regularna darowizna, dzięki której wspierasz działania Instytutu Spraw Obywatelskich. Zapraszamy Cię do wspierania Instytutu Spraw Obywatelskich kwotą, którą uznasz za odpowiednią.
Dzięki takim osobom jak Ty możemy skutecznie mobilizować obywateli do protestu przeciwko złym decyzjom władzy.
Przekazując regularnie darowiznę, dołączasz do społeczności domagającej się od polityków rzetelnego traktowania głosu ich wyborców. Politycy szybko zapominają o tym, kto ich wybrał, ale razem mamy szansę im o tym przypomnieć.

Dlaczego warto nas wspierać? Przeczytaj wypowiedzi naszych darczyńców:

cytatKlikam przycisk „wpłać”, a Wy działacie i „odwalacie” całą tę brudną robotę, za którą jestem niesamowicie wdzięczny. Dzięki!

cytatDziałajcie i zmieniajcie, wypłukujcie to bagno. A ja Was będę w tym wspierał finansowo!

cytatNie umiem kląć, więc swoje wkurzenie rozładowuję, kibicując Instytutowi Spraw Obywatelskich :-).

cytatZrobiłam przelew. Wiem, jakie to jest ważne dla nas i dla naszych dzieci, dlatego trzymam kciuki za Wasze sukcesy. Robicie dużo dobrego jako organizacja, tak trzymać :-).

cytatOtrzymałam od Was folder z opisem działalności Instytutu i jestem pod wrażeniem. Gratuluję bo robicie dużo dobrego. Wysłałam na Wasze konto 200 zł, walczcie dalej!

cytatDziękuję za wszystkie Wasze wysiłki i trud. Życzę wspaniałych sukcesów, mądrości, siły i determinacji w walce o zwykłych obywateli.

Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej

Społeczność Aktywnych Obywateli, co to jest?

Jest to program regularnych Darczyńców Instytutu Spraw Obywatelskich, nazywanych Aktywnymi Obywatelami. Stworzyliśmy go, ponieważ Polsce potrzebni są aktywni Obywatele. Zapraszamy Cię do budowania Polski, w której władza słucha ludzi, a obywatele troszczą się o swoją rodzinę, dom, ulicę, miasto, kraj.

Dołączając do Społeczności Aktywnych Obywateli podpisuję polecenie zapłaty. Co to jest? Jak działa?

Polecenie zapłaty to bezpieczne i nowoczesne narzędzie bankowe, które pozwoli Ci regularnie i bez żadnych dodatkowych formalności przekazywać Instytutowi Spraw Obywatelskich wsparcie finansowe. Stała i regularna pomoc jest dla nas szczególnie cenna. Dzięki niej możemy planować wydatki z wyprzedzeniem, co dotychczas nie było możliwe. Polecenie zapłaty pozwala na automatyczne pobranie z rachunku Darczyńcy ustaloną przez niego kwotę, która przekazywana jest na konto Instytutu.

Zalety polecania zapłaty:

 • Najwygodniejsza forma regularnego wsparcia;
 • Ty decydujesz jaką kwotą wspierasz regularnie Instytut Spraw Obywatelskich;
 • Masz pełną kontrolę – w każdej chwili możesz anulować polecenie zapłaty lub wstrzymać jego realizację na określony czas;
 • Minimalizuje wydatki administracyjne Instytutu.

Jak wygląda proces dołączenia do Społeczności Aktywnych Obywateli?

Wypełnij deklarację polecenia zapłaty.

Wydrukuj dwa egzemplarze wraz z klauzulą informacyjną RODO i podpisz zgodnie z podpisem złożonym w banku.

Wyślij na adres:
Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich | ul. Pomorska 40 | 91-408

W ciągu 30 dni od przesłania formularza skontaktujemy się z Tobą, potwierdzimy odbiór dokumentów i... podziękujemy! Dzięki Tobie będziemy mogli zaplanować ważne wydatki.

Po pozytywnej weryfikacji Twój bank przekaże co miesiąc na konto Instytutu Spraw Obywatelskich zadeklarowaną przez Ciebie darowiznę.

Na jaki czas zostaję członkiem Społeczności Aktywnych Obywateli?

Nie ma potrzeby określać czasu na jaki dołącza się do Społeczności Aktywnych Obywateli. Rozumiemy jednak, że zdarzają się sytuacje losowe, które uniemożliwiają dalsze wsparcie finansowe Instytutu Spraw Obywatelskich. Wówczas należy nas o tym po prostu poinformować.

Kiedy z mojego konta zostanie pobrana pierwsza darowizna?

Uruchomienie polecenia zapłaty w banku zajmuje nam nawet do 2 miesięcy. Dopiero wówczas pobierana jest pierwsza darowizna. Kolejne są pobierane regularnie, do 10 dnia każdego miesiąca.

Czy jeśli w jednym miesiącu na moim koncie nie ma pieniędzy, to w kolejnym miesiącu zostanie pobrana podwójna kwota?

Nie. W miesiącu kolejnym darowizny nie kumulują się, w jednym miesiącu pobierana jest jedna wpłata. Ale zawsze można samodzielnie wpłacić darowiznę na nasz rachunek.

Dlaczego na deklaracji Aktywnego Obywatela nie ma numeru konta Instytutu Spraw Obywatelskich?

Druk polecenia zapłaty będący częścią deklaracji Aktywnego Obywatela nie wymaga konta Instytutu Spraw Obywatelskich. Konieczny jest natomiast numer rachunku Darczyńcy oraz jego podpis – taki sam, który złożył na karcie wzorów podpisów w swoim banku.

Jak anulować polecenie zapłaty?

Zrezygnować można w każdej chwili. Wystarczy wysłać e-mail z informacją o rezygnacji z polecenia zapłaty na adres aktywny_obywatel@inspro.org.pl lub złożyć rezygnację w swoim banku.

Ile kosztuje polecenie zapłaty?

Porozumienie Międzybankowe zaleca, aby banki stosowały preferencyjne stawki za realizację płatności usługą polecenia zapłaty. Niektóre banki nie pobierają opłaty za realizację tego typu transakcji lub opłaty te są niższe niż w przypadku innych form płatności. Szczegóły znajdziesz w Tabelach opłat i prowizji Twojego banku.

Czy można odliczyć darowizny od podstawy opodatkowania?

Tak, osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy opodatkowania darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu. Natomiast osoby prawne, mogą odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

Jak prawidłowo wypełnić deklarację polecenia zapłaty?

Aby ustanowić comiesięczną darowiznę, wypełnij formularz zgodnie z polami. Pamiętaj o podpisie (takim, jak w banku). Kliknij, by zobaczyć wzór prawidłowo wypełnionego druku polecenia zapłaty.

Co to jest zlecenie stałe?

Zlecenie stałe, czyli przelew cykliczny to usługa, w której bank będzie wykonywał przelew środków w stałej wysokości, z określoną częstotliwością. Darczyńca definiuje kwotę i datę przelewu. Po ustanowieniu takiego zlecenia, bank będzie dokonywał odpowiednich płatności, aż do odwołania lub modyfikacji (no i dopóki są środki na koncie :)).

Aby ustanowić zlecenie stałe – darowiznę, ustaw na swoim koncie comiesięczny przelew w wybranej przez Ciebie kwocie:

Instytut Spraw Obywatelskich
ul. Pomorska 40 | 91-408 Łódź
nr konta: 26 2490 0005 0000 4530 3441 9579 (Alior Bank)
w tytule: Społeczność Aktywnych Obywateli

Czym różni się polecenie zapłaty od zlecenia stałego?

Zlecenie stałe polega na przekazaniu do banku zlecenia, aby określonego dnia bank przelewał wskazaną przez Klienta kwotę darowizny na rachunek Instytutu Spraw Obywatelskich. Polecenie zapłaty polega na tym, że Darczyńca uzgadnia z bankiem i Instytutem Spraw Obywatelskich, dyspozycję pobierania odpowiedniej kwoty z jego konta bankowego. Polecenie zapłaty jest prostą, bezpieczną i szybką formą regulowania powtarzających się płatności takich jak: abonamenty, składki na ubezpieczenia, rachunki czy wsparcie organizacji pozarządowych.

Od momentu aktywowania Polecenia Zapłaty, transakcję co miesiąc inicjuje Instytut Spraw Obywatelskich i darowizna jest automatycznie przekazywana dla Fundacji. Nasz darczyńca nie musi o nic się martwić.

Polecenie Zapłaty jest transakcją inicjowaną przez wierzyciela (naszą organizację), a zlecenie stałe to przelew wykonywany przez bank. Przy korzystaniu ze zlecenia stałego istnieje ryzyko opóźnienia wykonania przelewu (np. bank nie zdąży wysłać przelewu na czas). Natomiast po uruchomieniu Polecenia zapłaty, to wierzyciel realizuje transakcję w dniu płatności i on pilnuje terminu.

Newsletter

Szukamy i inspirujemy was - młodych i starszych, dostrzegających wyzwania obywatelskie do wspólnego działania. Zapisz się na newsletter! W INSPRO tak dużo się dzieje, nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40, dla celów związanych z działaniami fundacji. Dane te są przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zm.). Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności.