Organizacjo, skorzystaj z darmowych programów do rozliczeń PIT

  • komputer

Programy PIT dedykowane konkretnym organizacjom pożytku publicznego, to narzędzia, które zostały stworzone do szybkiego i prostego sporządzania rocznych zeznań podatkowych, a jednocześnie ułatwiające podatnikom przekazanie 1% podatku.

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują takie programy. Organizacja zamawiając program informuje dostawcę czy chce, aby jej nr KRS został wpisany w program „na sztywno”, tzn. bez możliwości jego zmiany, czy też domyślnie jest wpisany KRS organizacji, ale podatnik ma możliwość wpisania innego. Programy dostępne są w wersji instalacyjnej i internetowej.

W zależności od zakupionego pakietu, ceny takiego programy wahają się w przedziale 600 zł – 8.000 zł. Gdzie cena najniższa to wariant podstawowy, a wraz ze wzrostem cen, dostawca programu dostarcza m.in. program PIT na płycie CD, statystyki podstawowe i rozszerzone, konto w strefie OPP, umieszczenie OPP na liście proponowanych do przekazania 1% w programie dla biur rachunkowych, kampanię AdWords, etc.
Jeśli chcesz skorzystać z rozszerzonego pakietu, ale nie potrzebujesz wszystkich proponowanych funkcjonalności, śmiało o tym powiedz. Firmy wówczas dopasowują ofertę do Twoich potrzeb, zmniejszając przy tym cenę.

Ważne, programy PIT, to wciąż najskuteczniejsze narzędzie pozyskiwania 1% podatku.

Pamiętaj, że nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, która zaczęła obowiązywać 9 listopada 2015 roku nakłada na organizację obowiązek poinformowania podatnika, że korzystając z programu do rozliczeń PIT ma możliwość wyboru organizacji (bądź jego brak), której chce przekazać 1% podatku.


logo PROOlogo NIW

Tekst przygotowany w ramach projektu „Instytut Spraw Obywatelskich – łapiemy wiatr w żagle” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030.