Dajesz ludziom pracę? Rób to zgodnie z prawem.

Większość organizacji pozarządowych zatrudnia pracowników – czy to na zasadach umów zlecenia, o dzieło czy o pracę. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak to robić prawidłowo. Dlatego 27 sierpnia 2019 r. zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Zatrudnienie w podmiotach ekonomii społecznej”, które poprowadzi doświadczona radczyni prawna – Agnieszka Krawczyk.

Podczas szkolenia postawimy na praktyczne informacje dotyczące zatrudniania. Pokażemy, jak prawidłowo sporządzać umowy oraz omówimy prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników. Dodatkowym atutem jest miejsce, w którym organizujemy szkolenie – jest nim siedziba jednego z przedsiębiorstw społecznych, Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56, które prowadzi wyjątkową działalność kulturalną i artystyczną. Łączymy więc przyjemne z pożytecznym – zdobywamy wiedzę i poznajemy nowe, ciekawe miejsce na mapie ekonomii społecznej województwa łódzkiego 🙂

Szkolenie odbędzie się 27 sierpnia w godzinach 9.00 – 17.00. Rekrutacja trwa do 14.08.2019 r. Czekamy na Wasze zgłoszenia, a poniżej prezentujemy szczegółowy opis szkolenia.

Miejsce:

Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56

ul. Henryka Sienkiewicza 61a/24U (wejście od Pasażu Schillera), Łódź

Termin:

27 sierpnia 2019 r. (wtorek) w godz. 9.00-17.00

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Mieszkańcy 7 powiatów woj. łódzkiego: łódzkiego-wschodniego, pabianickiego, łaskiego, tomaszowskiego, rawskiego, opoczyńskiego i zduńskowolskiego, w tym:

  1. przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych) – w szczególności członkowie zarządów oraz osoby zajmujące się kadrami w organizacjach
  2. osoby zainteresowane założeniem podmiotu ekonomii społecznej
  3. pracownicy instytucji samorządowych, w szczególności osoby odpowiedzialne za współpracę z organizacjami.

Skrócony program szkolenia – 27.08.2019 r.

  1. Formy zatrudnienia
  2. Prawne aspekty zawierania umów
  3. Prawa, obowiązki stron stosunku pracy
  4. Ochrona danych osobowych na etapie rekrutacji i w trakcie zatrudnienia

Szczegółowy program szkolenia – pdf

Jaki jest cel szkolenia?

Poznanie przez uczestników podstawowych zasad zatrudniania pracowników w podmiotach ekonomii społecznej: fundacjach, stowarzyszeniach, spółdzielniach socjalnych, spółkach not for profit i in.

Co zyskasz uczestnicząc  w szkoleniu?

  1. praktyczną wiedzę z zakresu obowiązującego prawa pracy
  2. rzetelne i kompleksowe informacje na temat zasad zatrudniania pracowników, także w ramach projektów
  3. możliwość nawiązania kontaktów z doświadczonymi doradcami z obszaru prawa pracy i uzyskania dalszego, zindywidualizowanego wsparcia od zespołu Centrum KLUCZ.

Szkolenie poprowadzi:

Agnieszka Krawczyk – absolwentka prawa i podyplomowego studium prawa podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim. Odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ramach praktyk aplikacyjnych, pracy w organizacjach pozarządowych oraz przy obsłudze podmiotów gospodarczych i podmiotów ekonomii społecznej (przede wszystkim spółdzielni socjalnych). Brała udział w pracach nad projektem ustawy o firmie społecznej, była członkinią grupy ds. lobbingu i legislacji powołanej w ramach realizacji projektu „KŁOS”. Żywo zainteresowana zagadnieniami legislacji w zakresie ekonomii społecznej.

Jak się zgłosić na szkolenie?