Z kałuży dotacji i grantów wypływamy na ocean – zapraszamy na doradztwo z zakresu zamówień publicznych

  • urlop w Centrum KLUCZ

Większość organizacji pozarządowych w Polsce cierpi na tzw. grantozę co w potocznym rozumieniu oznacza uzależnienie od dotacji z zewnątrz (projekty, granty). Niewielu za to próbuje szukać dla siebie utrzymania na rynku zamówień publicznych. A to ocean, w którym można złowić naprawdę grube ryby (kontrakty). Można też się utopić, ale my chcemy przecież nauczyć Was z nim pływać 🙂

Z tej okazji zapraszamy Was na doradztwo (lekcję pływania w oceanie) z wygrywania zamówień publicznych, podczas którego dowiecie się m.in. jak starać się o kontrakt z instytucjami publicznymi i gdzie szukać zamówień, które pozwolą Waszym organizacjom wyjść poza dotacje.

Spotkanie odbędzie się 04.12.2019 r. (środa) w godz. 11.00 – 14.00 w Instytucie Spraw Obywatelskich w Łodzi (ul. Pomorska 40, sala na 1 piętrze).

Spotkanie poprowadzą doświadczone doradczynie, specjalistki ds. zamówień publicznych: Marta Wójcik i Marzena Ambroziak z Centrum KLUCZ.

Marta WójcikMarta Wójcik – Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na UŁ, kierunku finanse i bankowość. Koordynuje rozliczanie finansowe inicjatyw sygnowanych marką Instytutu. Poszerza swoją wiedzę i rozwija kompetencje biorąc udział w kursach/szkoleniach. Ukończyła m.in. kurs konsultant regionalny ds. zamówień publicznych, kurs trenerski I stopnia. Jest członkiem Sieci Doradców Lokalnych Fimango. Od 2018 realizuje się również jako doradca finansowo-rachunkowy w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ, gdzie oferuje wsparcie w obszarze finansów i księgowości dla organizacji pozarządowych.

 

Marzena AmbroziakMarzena Ambroziak – Absolwentka Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, gdzie zdobyła tytuł licencjata na kierunku Finanse i Bankowość w specjalności rachunkowość i analiza przedsiębiorstw oraz tytuł magistra na kierunku Zarządzanie w specjalności zarządzanie organizacjami w zakresie zarządzania publicznego. Od 2007 roku związana zawodowo z projektami współfinansowanymi ze środków europejskich, w tym głównie z ich obsługą finansową i rozliczaniem. Od 2018 roku zajmuje się również zagadnieniami z zakresu zamówień publicznych. Ukończyła m.in. kurs dla konsultantów regionalnych ds. zamówień publicznych.

Szczegółowy program spotkania:

  1. Co to są zamówienia publiczne? Podstawa prawna.
  2. Kto jest zobowiązany do stosowania zamówień publicznych?
  3. Progi kwotowe i związane z nimi procedury udzielania zamówień.
  4. Gdzie szukać ogłoszeń o zamówieniach?
  5. Dokumentacja związana z udzielaniem zamówień publicznych.
  6. Klauzule społeczne – podstawowe informacje.

Jak się zgłosić?

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego proszimy o sprawne zgłaszanie się w terminie do 02.12.2019 r. na adres e-mailowy justyna.matusiak@instytut.lodz.pl imię i nazwisko, nazwę reprezentowanej organizacji (wraz z nr KRS) oraz numer kontaktowy.

Dla kogo jest doradztwo?

Dla organizacji prowadzących działalność odpłatną lub gospodarczą, które CHCĄ BYĆ WOLNE od grantów 🙂 Zapraszamy organizacje z m. Łodzi oraz powiatów: pabianickiego, zduńskowolskiego, rawskiego, opoczyńskiego, tomaszowskiego, łaskiego, łódzkiego wschodniego.