fbpx

Poznaj nas

Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO

O INSPRO Głos Obywateli

Jesteśmy zakorzenioną społecznie organizacją pozarządową. Od 2004 roku słuchamy głosu obywateli i zamieniamy go w czyn. Naszym celem są systemowe zmiany społeczne. Marzy nam się Polska szczęśliwych obywateli, którzy czują się odpowiedzialni za swoją rodzinę, dom, ulicę, miasto i państwo. Marzy nam się Polska ułatwiająca obywatelom dbanie o dobro wspólne i angażowanie się w życie publiczne. Marzy nam się Polska, w której władza słucha obywateli i razem z nimi polepsza jakość codziennego życia.

Jak działamy?

Wprowadzamy zmiany społeczne poprzez łączenie działań eksperckich (think tank) z oddolną mobilizacją obywatelską (action tank). Naszą specjalnością są kampanie obywatelskie oraz działania rzecznicze i strażnicze. Przeprowadzamy akcje mobilizacyjne, organizujemy debaty i konferencje, animujemy zbiórki podpisów pod petycjami, opracowujemy ekspertyzy i raporty, inicjujemy happeningi i pikiety, monitorujemy i kontrolujemy, szkolimy i doradzamy, prowadzimy dialog z decydentami.

 

Inicjatywy INSPRO

Obywatele decydują

Tiry na tory

Miasto w ruchu

Dom to praca

Centrum Wspierania Rad Pracowników

Wolne od GMO? Chce wiedzieć

Obywatele kontrolują

Obywatele rozliczają

Centrum KLUCZ

 

Dowiedz się o nas więcej na www.inspro.org.pl

 

Centrum KLUCZ

O Centrum KLUCZ

Centrum KLUCZ od 2011 roku wspiera liderów w pozyskiwaniu funduszy z czterech źródeł: od darczyńców indywidualnych, instytucjonalnych, biznesowych oraz działalności gospodarczej.

W 2015 roku uchwałą Ministra Pracy i Polityki Społecznej otrzymaliśmy status akredytowanego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Wysokiej Jakości.

 

W dzisiejszym świecie doskwiera nam coraz większa tęsknota za wspólnotą, w której nie jest się anonimowym, która wspiera, dba o relacje sąsiedzkie, działa dla wspólnej korzyści.

Pewni swoich kompetencji, zaangażowani i otwarci liderzy to sprawdzony sposób na aktywizację społeczności lokalnych, umocnienie w nich poczucia przynależności, wpływu oraz tworzenia stabilnych miejsc pracy. Prężnie działające podmioty ekonomii społecznej z jednej strony wspierają oddolne ruchy, a z drugiej – bazują na nich. Dzięki temu tworzy się obieg doświadczeń i kompetencji, który napędza turbiny zrównoważonego rozwoju opartego na społeczności lokalnej.

Czasem, by ruszyć z miejsca konieczne są osoby z zewnątrz, które widzą daną sytuację z lotu ptaka. Ich wiedza i doświadczenie może wspomóc odkryć niepowtarzalne zasoby i potencjał danej społeczności/podmiotu i wspierać animowanie zmian. Centrum KLUCZ jest po to, by pomóc zwiększać współpracę, zaufanie… i zyski.

Czym zajmujemy się w Centrum KLUCZ na co dzień?

 • Pomagamy w realizacji pomysłów na biznes społeczny lub działalność społeczną.
 • Pomagamy utworzyć i prowadzić podmiot ekonomii społecznej (np. fundację, stowarzyszenie) czy przedsiębiorstwo społeczne zarówno pod kątem prawnym, finansowym, jak i (przede wszystkim) biznesowym.
 • Udostępniamy sprawdzone know-how, od doświadczonych doradców i trenerów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach,oraz konkretnych narzędzi i praktycznej pomocy.
 • Tworzymy miejsca pracy w nowych i istniejących przedsiębiorstwach społecznych, w tym udzielamy bezzwrotnych dotacji i wsparcia finansowego w pierwszych miesiącach działalności.
 • Organizujemy debaty, wydajemy praktyczne poradniki i raporty.

 

Współpracujemy z bardzo różnorodnymi środowiskami – z biznesem, organizacjami obywatelskimi, administracją państwową i samorządową, z osobami indywidualnymi. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że mogliśmy poznać różne kultury pracy i punkty widzenia – uczymy się dzięki temu zarówno siebie, jak i świata, dla dobra którego pracujemy.

Jesteśmy z Łodzi, działamy przede wszystkim na terenie województwa łódzkiego, ale chętnie skorzystamy z Twojego zaproszenia, by pomóc Ci rozwinąć skrzydła w każdym zakątku Polski J

Załoga

Ilona Pietrzak

Ilona Pietrzak

Menedżer Centrum KLUCZ – akredytowanego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Wysokiej Jakości, wiceprezes INSPRO. Certyfikowany przez MPiPS doradca biznesowy podmiotów ekonomii społecznej. Członkini Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej (ES) woj. łódzkiego, współtworzyła Wieloletni Plan Promocji i Upowszechniania ES woj. łódzkiego. W latach 2013-2014 Przewodnicząca Izby ES przy Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Szef działu Pozyskiwania Funduszy w INSPRO. Oprócz funkcji kierownika OWES pełni też rolę kluczowego doradcy biznesowego.
Absolwentka gospodarki przestrzennej ze specjalnością strategie rozwoju zasobów ludzkich w regionie oraz kapitału ludzkiego w gospodarce opartej na wiedzy. Absolwentka Programu Menedżerowie NGO oraz Akademii Fundraisingu. Zarządzała wieloma projektami wspierającymi PES, m.in. realizowanym
wspólnie z Deutscher Fundraising Verband „OWES INSPRO – rozwiązania ponadnarodowe”, w którym akcent położony był na rozwój fundraisingu i ekonomizacji, czy projektem systemowym dotyczącym zwiększenia świadomości podatników w przekazywaniu 1% podatku na rzecz OPP. Redaktor merytoryczny Poradnika „Jak prowadzić biznes społeczny”, współautor „Tylko jeden, a procentuje. Raport nt. mechanizmu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych” oraz Poradnika „MOCni wolontariatem”.

Patrycja Kołomańska

Patrycja Kołomańska

Absolwentka historii oraz promocji sztuki Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczenie zdobywała w łódzkich instytucjach kultury oraz w sektorze prywatnym. Z INSPRO związana od 2012 r., gdzie działa m.in. w inicjatywach Centrum KLUCZ i Centrum Wspierania Rad Pracowników. Jej zainteresowania koncentrują się wokół zagadnień związanych z mediami, marketingiem i kulturą. Poszukiwaczka nowych trendów, zafascynowana niestandardowymi formami komunikacji takimi jak ambient media. Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni, whisky słodowych i aktywnego spędzania czasu. Pełna wewnętrznej energii oraz zapału do działania.

Katarzyna Górska

Katarzyna Górska

Absolwentka Policealnego Studium Zawodowego, kierunek: organizacja i zarządzanie przedsiębiorstwem. Doświadczenie zawodowe: 10 lat pracy w zawodzie księgowej. Ukończone liczne kursy związane z księgowością oraz z rozliczaniem projektów unijnych. Prywatnie: walczy ze stereotypem „Matki Polki”, mimo że rola matki jest dla niej bardzo ważna. Uwielbia oglądać mecze siatkówki z synem i układanie puzzli z córką. W wolnej chwili lubi czytać książki i układać sudoku. Wyznaje zasadę: ”lepsza gorzka prawda niż słodkie kłamstwo”. Zdarza się jej szybciej mówić niż myśleć – mimo to ma wielu sprawdzonych znajomych i przyjaciół. Pielęgnuje to, co ma, nie szuka nowości. Od 1997 r. w szczęśliwym związku. Jest typową kobietą: nigdy nie ma czasu, pieniędzy i w co się ubrać ale też… posadziła drzewo, wybudowała dom i urodziła syna 😉

Marta Wójcik

Marta Wójcik

Specjalistka ds. obsługi finansowo-księgowej
Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na UŁ, kierunku finanse i bankowość. Tuż po studiach, w 2010 r., trafiła do Akademii Instytutu Spraw Obywatelskich w roli stażystki. Szybko wypłynęła na głębokie wody rozliczeń finansowych biorąc pod opiekę kampanię Tiry na Tory (POIŚ). Koordynuje finansowo inicjatywy sygnowane marką INSPRO oraz projekty realizowane w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ.
Nie potrafiłaby żyć bez muzyki, a jej marzeniem są podróże z dużą dawką aktywności. Miłośniczka odkrywania piękna Polski od Podlasia po Tatry.

Marzena Ambroziak

Marzena Ambroziak

Koordynator projektu „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”. Absolwentka Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, gdzie zdobyła tytuł licencjata na kierunku Finanse i Bankowość w specjalności rachunkowość i analiza przedsiębiorstw oraz tytuł magistra na kierunku Zarządzanie w specjalności zarządzanie organizacjami w zakresie zarządzania publicznego. Od 2007 roku związana zawodowo z projektami współfinansowanymi ze środków europejskich, w tym głównie z ich obsługą finansową i rozliczaniem. Od 2007 roku zajmowała się rozliczaniem wniosków w ramach projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. W latach 2016-2017 pełniła funkcję koordynatora administracyjno-finansowego w dwóch projektach: „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ” oraz „Łódzki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”. Prywatnie mieszkanka małej podłódzkiej miejscowości oraz szczęśliwa żona i matka. Najbardziej lubi spędzać wolny czas z rodziną, we własnym domu oraz czytać książki, głównie powieści i kryminały. Ceni sobie u ludzi szczerość, otwartość i poczucie humoru.

Aleksandra Podkońska

Aleksandra Podkońska

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie socjologia, z którą związana jest od ponad 10 lat. Specjalistka do spraw badań społecznych, od projektowania po raportowanie. W szczególności interesuje się polityką społeczną i ewaluacją w jej wielu różnych odsłonach. W pracy zawodowej nastawiona na poznawanie nowych ludzi i nowych rozwiązań.
Uczestniczyła w partycypacyjnych pracach nad tworzeniem strategii społecznych w gminach wiejskich województwa łódzkiego. Organizowała szkolenia dla pracowników i wolontariuszy wielu instytucji z sektora publicznego i pozarządowego. Zrealizowała szereg projektów badawczych dotyczących kluczowych wyzwań społecznych województwa. Brała udział w pracach nad modelami wsparcia osób z niepełnoprawnością, wychowanków pieczy zastępczej, osób opuszczających zakłady karne i innych grup.
W INSPRO od 2016, zaangażowana w działania Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ. Przekonuje i zachęca do przedsiębiorczości ze społeczną twarzą. Doradza grupom nieformalnym, organizacjom pozarządowym i przedsiębiorstwom społecznym w rozwijaniu ich potencjału. Przy okazji odkrywa, jak dużo możliwości drzemie w naszym regionie.
Żyje w szczęśliwej rodzinie 2 + pies. Ciekawa świata, uzależniona od książek, lubi wiedzieć więcej. Czyta dużo reportaży i literatury popularnonaukowej. W zaciszu domowym od czasu do czasu wydzierga szalik lub sweter.

Justyna Matusiak

Justyna Matusiak

W INSPRO zajmuje się animacją w Centrum KLUCZ. Z wykształcenia socjolog. Absolwentka programu Liderzy PAFW. Z organizacjami pozarządowymi związana od 2008 r. Wtedy odkryła, że Tolkien miał rację, a hobbici istnieją naprawdę. Udział w projekcie związanym z tworzeniem wiosek tematycznych spowodował, że spojrzała na wieś na nowo. Zaczęła organizować pierwsze gry terenowe w gminie Piątek, skąd pochodzi. Przez kilka lat pracowała wspierając Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich i grupy młodzieżowe. Na rok wyjechała do Warszawy, gdzie pracowała w Akademii Rozwoju Filantropii jako koordynatorka jednego z największych programów grantowych w Polsce.
Prywatnie – wiejski człowiek. Poza wsią, lubi góry, pomidorową z ryżem i śpiewać w samochodzie. Ze względu na to, że potrafi prosto i dobitnie formułować swoje myśli, najtrudniejsza jest dla niej dyplomacja. Nadal lubi Tolkiena.

Karolina Fijołek

Karolina Fijołek

Absolwentka historii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i kulturoznawstwa ze specjalnością promocja sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Z INSPRO związana od 2013 r. Przez większość czasu wspierała Centrum KLUCZ w realizacji projektów „BYĆ i MIEĆ – wsparcie przedsiębiorczości społecznej w województwie łódzkim” i „OWES INSPRO – rozwiązania ponadnarodowe”. Działała również na rzecz „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć”, gdzie pozyskiwała ambasadorów dla kampanii. Obecnie w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ jest kluczowym doradcą ogólnym. Uwielbia czytać, przede wszystkim książki (przez pewien czas była związana z rynkiem książki także zawodowo) i przede wszystkim na nadbałtyckiej plaży. Odkrywa zalety kolorowanek antystresowych.

Konrad Wójcik

Konrad Wójcik

Inicjator, propagator i uczestnik rozmaitych inicjatyw społecznych. Aktywista i współpracownik międzynarodowej organizacji Greenpeace.
W INSPRO, z którym współpracuje od 2007 roku, udzielał się przy inicjatywie Naturalne geny – Chcę wiedzieć, pracował nad rozwojem kampanii Tiry na tory, Obywatele Decydują i Obywatele KOntrolują. Odpowiada także za zaplecze technologiczne, informatyczne i graficzne INSPRO. Nadzoruje i sam projektuje materiały oraz zajmuje się stronami internetowymi inicjatyw. Pomaga w promowaniu projektów oraz zaistnieniem na portalach społecznościowych. Swoją wiedzą dzieli się z podmiotami ekonomi społecznej i wspiera je w ich rozwoju.
Niektórzy mówią o nim „scyzoryk wielofunkcyjny”.
Od 2014 roku wiceprezes Fundacji Kuźnia Kampanierów.
Przeciwnik bezmyślności i nietolerancji. Gorący zwolennik zdrowego współżycia z naturą. Lubi rower, góry i uśmiech na twarzach innych.

Damian Dzieduch

Damian Dzieduch

Front-end & Back-end Developer.
Na co dzień idealista, entuzjasta technologii spod znaku nadgryzionego jabłka. Fanatyk połamanej muzyki i ekstremalnego tempa. Interesuje go grafika line-art, trenuje własną kreskę, twierdzi, że doskonały w tym nie jest – jeszcze. Swoją przygodę z INSPRO rozpoczął na stażu Akademia ISO w 2010 roku. Razem z zespołem www dba o aktualne strony fundacji.

Rafał Górski

Rafał Górski

Prezes Instytutu Spraw Obywatelskich. Absolwent Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Coachingu i Studium Menedżerskiego MiniMBA.
Społecznik od 1995 r. W latach 2000-2010 członek redakcji Magazynu Obywatel. Inicjator kampanii obywatelskich, m.in.: „Tiry na tory”, „Obywatele decydują” i „Żaden z powyższych”. Ekspert Centrum Wspierania Rad Pracowników i Centrum KLUCZ (Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej). Pomysłodawca „Kuźnii Kampanierów”. W latach 2013-2014 członek Komisji ds. kampanii społecznych w Polskim Radio. Felietonista Tygodnika Solidarność i współpracownik portalu WszystkoCoNajważniejsze.pl.
W czasie wolnym kształtuje ciało, umysł i ducha, przygotowując się do „Selekcji” – gry opartej na scenariuszach selekcji do oddziałów specjalnych typu GROM.

Kinga Chrzanowska

Kinga Chrzanowska

Absolwentka animacji kultury na Wydziale Polonistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia podyplomowe z doradztwa zawodowego we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada m.in. licencje menedżera projektu Prince 2, trenera „Spadochron” i „Wirtualna Firma”, „Metodologia i techniki tworzenia indywidualnego planu działania (IPD)”.
Specjalista ds. organizacji pozarządowych, trener, doradca. Związana zawodowo z sektorem pozarządowym od 2000 r. Analityk kondycji finansowej PES w Funduszu PAFPIO, wieloletnia koordynatorka projektów finansowanych ze środków UE, trenerka i doradczyni w zakresie zarządzania finansami i rozliczania projektów, a także ryzyka projektowego.
Pełna energii oraz zapału do działania. Interesuje się życiem na pograniczu kultur, lubi rozmawiać, poznawać nowych ludzi, podróżować.

Dorota Pieńkowska

Dorota Pieńkowska

Związana z sektorem pozarządowym od 1995 roku. Obecnie kieruje Funduszem PAFPIO, udzielającym pożyczek organizacjom non-profit i podmiotom ekonomii społecznej. W Funduszu PAFPIO zajmuje się zarówno oceną zdolności kredytowej podmiotów aplikujących o pożyczki, jak i monitoringiem pożyczek oraz – ewentualnie – windykacją.
Od 2001 r. jest członkiem Zarządu Fundacji dla Polski, wspierającej rozwój filantropii w Polsce, a od 2004 roku także członkiem Zarządu Stowarzyszenia BORIS.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy trenerskiej oraz doradczej na rzecz organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządowych. Główne obszary tematyczne jej szkoleń to: zarządzanie finansami, przedsiębiorczość w sektorze non-profit, fundraising, zarządzanie projektami, budowanie wizerunku organizacji, wystąpienia publiczne. Członek-założyciel Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.
W czasie wolnym od pożyczek lubi podróże – po Polsce i nie tylko, rower – po Warszawie, a także kino, muzykę i książkę.

Justyna Bartosiewicz

Justyna Bartosiewicz

Absolwentka studiów magisterskich z zakresu finansów publicznych i podatków, kontynuowała edukację na studiach podyplomowych z zakresu rachunkowość, a następnie z audytu wewnętrznego i kontroli finansowej. Skończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W 2015 roku ukończyła studia podyplomowe „Menager Ekonomii Społecznej”.

Jest prezesem dwóch fundacji oraz dwóch spółek. Posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów (certyfikat nr 56325/2012), zajmuje się przede wszystkim działalnością podmiotów ekonomii społecznej z ujęciu prawnym, rachunkowym i podatkowym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując wiele lat w Izbie Skarbowej w Katowicach oraz w Urzędzie Miasta Katowice. Pełniła również funkcję członka Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Justyna Bartosiewicz, jako ekspert w zakresie oceny projektów EFS POWER, posiada certyfikaty Ministerstwa Rozwoju potwierdzający zakończenie szkoleń i zdanie egzaminu w obszarze kwalifikowalności wydatków oraz wytycznych w zakresie trybów wyborów projektów na lata 2014-2020.
Autorka publikacji poświęconych tematyce aspektów prawnych, rachunkowych i podatkowych oraz dotyczących podmiotów ekonomii społecznej i pomocy publicznej.
Trener, wykładowca i doradca.

Agnieszka Krawczyk

Agnieszka Krawczyk

Absolwentka prawa i podyplomowego studium prawa podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim. Odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ramach praktyk aplikacyjnych, pracy w organizacjach pozarządowych oraz przy obsłudze podmiotów gospodarczych i podmiotów ekonomii społecznej (przede wszystkim spółdzielni socjalnych). Brała udział w pracach nad projektem ustawy o firmie społecznej, była członkinią grupy ds. lobbingu i legislacji powołanej w ramach realizacji projektu „KŁOS”. Żywo zainteresowana zagadnieniami legislacji w zakresie ekonomii społecznej.

Agata Haworeń

Agata Haworeń

Z wykształcenia psycholog i pedagog. Studia związane z psychologią skończyła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
W 2013 r. rozpoczęła rozwój w kierunku psychoterapii w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
Pracuje jako psycholog i psychoterapeuta, dba o swój własny rozwój, a pracę poddaje stałej superwizji.
W projekcie „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej KLUCZ” udzielała wsparcia psychologicznego dla osób zrekrutowanych do projektu.
W pracy psychologa / psychoterapeuty najważniejsza jest dla niej szczera i autentyczna relacja z drugim człowiekiem, towarzyszenie bez oceniania oraz uważność i wrażliwość na drugą osobę.
Prywatnie mama i żona, która uwielbia wylegiwać się na słońcu, czytać książki i jogę khundalini.

Maria Jaraszek

Maria Jaraszek

Pr-owiec z zawodu i zamiłowania. Skończyła Media & Communication Studies na University of Wolverhampton oraz Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów zrozumiała, że dziennikarstwo nie jest dla niej, więc zajęła się public relations. Doświadczenie zawodowe zbierała w instytucji państwowej i łódzkich agencjach PR. Koordynowała m.in. ogólnopolską kampanię edukacyjną 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Do INSPRO trafiła w 2010 roku jako stażystka – uczestniczka projektu Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich. Obecnie zajmuje się promocją, marketingiem i PR. Jest bezpośrednio związana z inicjatywą Obywatele decydują. W Centrum KLUCZ doradza organizacjom co powinni robić, aby świat o nich usłyszał.

Czas wolny spędza podróżując po stolicach Europy lub jako „plecaczek” motocyklisty – męża. Od dzieciństwa fanka Justina Timberlake’a 🙂

Michał Juszczak

Michał Juszczak

Z wykształcenia kulturoznawca, z sektorem pozarządowym związany od 2009 r. W INSPRO od 2018 r. zaangażowany w działania Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Centrum KLUCZ jako doradca ogólny. Prywatnie wielbiciel kotów, jazzu i tenisa stołowego. Zwolennik pluralizmu, symetryzmu i światopoglądowej niekonsekwencji. Od urodzenia mieszka w Łodzi.

Barbara Kędzia

Barbara Kędzia

doświadczony, Akredytowany Coach (PCC ICF) International Coach Federation oraz Trener Rozwoju Osobistego.

Rozwija ludzi i organizacje w Polsce. Rozwija efektywność osobistą, wspiera we wprowadzaniu zmian i poszukiwaniu rozwiązań, wzmacnia pewność siebie oraz sprawczość w nawet najtrudniejszych sytuacjach, rozwija umiejętności komunikacyjne, asertywność, wspiera w budowaniu relacji.

Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada doświadczenie w biznesie, w tym 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu. Coachingowo wspiera również osoby zarządzające we wzmacnianiu kompetencji menedżerskich.

Uczy coachingu na Studiach Podyplomowych Uniwersytecie Łódzkim na kierunkach: Coaching i Mentoring w Organizacji, Life Coaching.

Współpracuje z INSPRO jako coach – prowadząc procesy coachigowe z Uczestnikami projektów, aby z pewnością siebie podejmowali decyzje i realizowali założone cele.

Uwielbia tańczyć zumbę, wspiera adopcję oraz sama adoptuje psy z łódzkiego schroniska.

Współpracujemy

 • Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich Topografie

 • Fundacja Rozwoju Edukacji i Komunikacji „Łącznik”

 • Stowarzyszenie posŁódź!

 • Spółdzielnia Socjalna „Plan B”

 • Fundacja Inicjatyw Społecznych „Od Nowa”

 • Fundacja „Czyste Miasto”

 • „Renowator Art” Spółdzielnia Socjalna

 • Stowarzyszenie EIKON

 • Fundacja Społeczna „RAZEM”

 • Fundacja Po MOC

 • Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Regionalne Centrum w Łodzi

 • Łódzkie Towarzystwo Przyjaciół Książki

 • Fundacja „Kuźnia skrzydeł”

 • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gniazdo”

 • Fundacja „mówi35”

 • Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”

 • Młodzi Socjaliści

 • Spółdzielnia socjalna „W te pędy”

 • Stowarzyszenie Pomocy „Przebudzenie”

 • Fundacja Kwiaty Polskie dla Pacjenta

 • Fundacja Akademia Zdrowego Życia

 • Stowarzyszenie Tea Club

 • Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej FOLKIER

 • Fundacja Go-Now Dariusza Wadowskiego

 • Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”

 • Towarzystwo Sportowe Janiszewice

 • Spółdzielnia Socjalna Monter

 • Fundacja Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A.

 • Spółdzielnia socjalna „Cameral Studio 7”

 • Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

 • Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Łódź – Śródmieście

 • Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II przy Parafii NMP Różańcowej w Zgierzu

 • Spółdzielnia socjalna TIME

 • Fundacja Aktywizacja

 • Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Terapeutycznego

 • Fundacja Aktywności Twórczej Dzieci i Młodzieży „PRO MUZA”

 • Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”

 • Fundacja Prospołeczna Poducha

 • Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani

 • Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych Związku Młodzieży Wiejskiej w Szadku

 • Stowarzyszenie Wsparcia i Rozwoju w Zduńskiej Woli

 • Gminny Ośrodek Kultury w Lubochni

 • Gminna Biblioteka Publiczna w Lubochni

 • Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Łęki Szlacheckie

 • Urząd Gminy w Zduńskiej Woli

 • Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach

 • Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów

 • Stowarzyszenie „Dolina Warty”

 • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pątnowie

 • Bank Pomocy

 • Fundacja „Generator Kultury”

 • Stowarzyszenie Strapate Ranczo

 • Fundacja Galeria Promocji

 • Fundacja na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Jaskółka

 • Stowarzyszenie KOJI BUDO Klub Łódź

 • Fundacja Form.Art

 • Regionalne Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne

 • Stowarzyszenie „Na co dzień i od święta”

 • Fundacja KJUB

 • Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Psychoterapii

 • Fundacja Otwarta Brama

 • Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego

 • Międzynarodowe Stowarzyszenie „Słyszę serce”

 • Fundacja In search of…

 • Towarzystwo Wiedzy Psychologicznej „Start”

 • Fundacja Platon

 • Ludowy Klub Sportowy „Pionier”

 • Fundacja Transformacja

 • Fundacja „Miłorząb” na Rzecz Osób Chorych Psychicznie

 • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Liderów Działań Psychospołecznych – Koło Województwa Łódzkiego

 • Fundacja Inicjatyw Niemożliwych „Cudosfera”

 • Tomaszowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych

 • Fundacja PCJ Otwarte Źródła

 • Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Asik”

 • Stowarzyszenie Ośrodek Realizacji Inicjatyw

 • Stowarzyszenie kobiety.lodz.pl.

 • Fundacja „Słonie na balkonie”

 • Fundacja „Kocham życie”

 • Liga Kobiet Polskich Łódzki Oddział Wojewódzki w Łodzi

 • Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Edukacji

 • Stowarzyszenie Profilaktyki i Resocjalizacji AD REM

 • Stowarzyszenie NUD-NO!

 • Fundacja Gajusz

 • Stowarzyszenie „Dla Rodziny”

 • Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego z siedzibą w Tomaszowie Maz.

 • Fundacja „Czyste Miasto”

 • Fundacja Akademia Zdrowego Życia

 • Fundacja Ab Ovo

 • Fundacja PRAESTERNO

 • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM

 • Stowarzyszenie Oświatowe „Mała Szkoła” w Maleni

 • Spółdzielnia socjalna „Heaven”

 • Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Łódź Ratunkowa

 • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Orątki i okolice

 • Lokalna Grupa Działania BUD-UJ

 • Urząd Miasta w Tuszynie

 • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Wieluńska”

 • Urząd Miasta i Gminy Biała Rawska

 • Gminne Centrum Kultury

 • Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Bełchatów

 • Fundacja Zielony Przylądek

 • Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach

 • Fundacja „Generator Kultury”

 • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brenica

 • Stowarzyszenie Załoga Rowerowa ZGRZYT

 • Fundacja Normalne Miasto FENOMEN

 • Stowarzyszenie Kultury Alternatywnej „ZGRZYT”

 • Fundacja Urban Forms

 • Fundacja ITFF

 • Stowarzyszenie Psychologów Pracy

 • Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

 • Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Zawodowego

 • Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki „Ależ Gustawie!”

 • Fundacja Plastelina

 • Stowarzyszenie Klubu Kolarskiego „Cyklomaniak”

 • Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

 • Stowarzyszenie Mieszkańców Księżego Młyna „ADSUMUS”

 • Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI”

 • Stowarzyszenie Klub Sportowy Powstaniec Dobra

 • Fundacja Ogród Serca

 • Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Obywatelskich Pro Futuro

 • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Łęczycy

 • Łęczycki Komitet Obrony Bezrobotnych

 • Fundacja Dobrze że jesteś

 • Stowarzyszenie Wielokulturowy Zgierz

 • Stowarzyszenie INSPIRATORNIA!

 • Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych „KEJA”

 • Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL”

 • Fundacja Pomoc Młodym Diabetykom

 • Stowarzyszenie Trzej Muszkieterowie

 • Caritas Archidiecezji Łódzkiej

 • Stowarzyszenie na Rzecz „Ekorozwoju i Aktywizacji Wsi Dolina Dobrzynki”

 • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Dzielnicowy Łódź Bałuty

 • Stowarzyszenie Wsparcia Terapeutycznego

 • Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim

 • Wiejskie Stowarzyszenie „Nasze sprawy”

 • Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost”

 • Fundacja „Dom w Łodzi”

 • Zakład Opiekuńczo-Wychowawczy „Ochronka Bałucka” Sióstr Salezjanek

 • Fundacja Interregion Centrum Integracji Społecznej „Zielone Światło”

 • Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łowiczu

 • Uczniowski Miejski Klub Sportowy „Księżak”

 • Uczniowski Klub Sportowy „Korabka” Łowicz

 • Fundacja „Twój Poranek”

 • Stowarzyszenie Niedyszyna

 • Stowarzyszenie Sportowe Strongman.pl

 • Stowarzyszenie Miłośników Haftu „Kanwa”

 • Stowarzyszenie „Silni bo razem”

 • Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Ziemi Łęczyckiej

 • Fundacja „Nasze ZOO”

 • Fundacja Industrial

 • Stowarzyszenie Good Day

 • Subvenio, Fundacja Interwencji Kryzysowej i Pomocy Psychologicznej

 • Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Zachodnia”

 • Fundacja Rodzice Przyszłości

 • Fundacja Inicjatyw Międzykulturowych FURTKE

 • SPUNK. Fundacja Nowoczesnej Edukacji

 • Fundacja Kamila Maćkowiaka

 • Stowarzyszenie Kobiet w Konarzewie

 • Stowarzyszenie „ONJATY”

 • Łódzki Klub Miłośników Fantastyki „Kapituła”

 • Fundacja „Droga do domu”

 • Towarzystwo Muzyczne „Bałałajki”

 • Międzynarodowa Fundacja Kobiet

 • Fundacja Naturalnej Przyjaźni „Psie serce”

 • Polskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”

 • Fundacja KAMELOT

 • Klub Sportowy ŁÓDŹ RUNNING TEAM

 • Fundacja Zawrót Głowy

 • Fundacja „Wspierać i pomagać”

 • Fundacja ROKOKO

 • FUTHARK – Fundacja na Rzecz Popularyzacji Kultury i Biznesu Krajów Nordyckich

 • Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa

 • Łęczycki Uniwersytet III wieku

 • Fundacja Wspierania Dzieci

 • Rodzin i Dorosłych AKURAT

 • Fundacja Wsparcia i Rozwoju Rodziny „Zielone Wzgórze”

 • Stowarzyszenie Miłośników ERpegów i Fantastyki

 • Image Group

 • Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio

 • Fundacja Activus

 • Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

 • Stowarzyszenie Łódzki Kongres Kobiet

 • Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie

 • Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju

 • Instytut Lecha Wałęsy

 • TOTUTOTAM

 • Fundacja Współpraca i Rozwój

 • Polsko-Ukraińska Fundacja Media

 • Dom Pomocy Społecznej „Pod Dębami”

 • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie

 • Bialskie Stowarzyszenie Historyczne w Białej Rawskiej

 • Fundacja Opieki Happy Animals

 • Fundacja Bezcenne Zdrowie

 • Fundacja „Odys”

 • Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO

 • Fundacja Natura Kultura

 • Egar

 • Fundacja Opieki

 • Stowarzyszenie MIĘDZY LUDŹMI.

 • Spółdzielnia Socjalna „Eco-Ład”

 • Spółdzielnia Socjalna „Spóła Działa”

 • Spółdzielnia Socjalna Odblask

 • Larigo Group Spółdzielnia Socjalna

 • Spółdzielnia Socjalna „Pracownia Sitodruku”

 • Spółdzielnia Socjalna „Vitasana”

 • Fundacja Instytut Spraw Rodziny

 • Fundacja Miasto Projekt

 • „Dom na Zdrowiu” Spółdzielnia Socjalna

 • Fundacja Świadome Zdrowie

 • Fundacja Ostoja

 • Spółdzielnia Socjalna „Promyk Nadziei”

 • Fundacja Eko-Osada Brzozówka

 • Stowarzyszenie Rawski Uniwersytet Trzeciego Wieku

 • Lokalna Grupa Działania „Kraina Rawki”

 • Zakład Aktywności Zawodowej w Rawie Mazowieckiej

 • Stowarzyszenie Pomocy dla Bezdomnych „Twój Dom”

 • Klub Sportowy Aster

 • Stowarzyszenie Dolina Pilicy

 • Klub Aktywnego Seniora

 • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Lutomiersk „Nasza Gmina”

 • Zespół Spiewaczy „Sędziejowianki”

 • Kapela Podwórkowa „Sędziej”

 • Fundacja Edukacyjna Siłaczka

 • Fundacja „Ostoja” imieniem siostry Klaryski Stanisławy z Opoczna

 • Rawsko-Bialska Spółdzielnia „Nadzieja i Praca”

 • Spółdzielnia Socjalna „Robelia”

 • Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjno-Wychowawcze „Sowa”

 • Fundacja „Obudźmy Nadzieję”

 • Stowarzyszenie Grupa Wolontarystyczna Agrafka

 • Stowarzyszenie Dębowy Liść

 • Fundacja „Pasja”

 • Stowarzyszenie Amazonek Łask-Kolumna

 • Stowarzyszenie Działające na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Budzimy Nadzieje”

 • Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56

 • Stowarzyszenie „Nowe Życie w Rawie”

 • Stowarzyszenie „Nowoczesność dla Rozwoju”

 • Fundacja „Proem Edu”

 • Stowarzyszenie „Oratorium – Przygoda Życia”

 • Fundacja Centrum Wspierania Rozwoju „Semafor”

 • Spółdzielnia Socjalna „Marzenie”

 • Stowarzyszenie Wspierania Dobrej Praktyki Pedagogicznej „Prodesse”

 • Stowarzyszenie Oświatowe EMK-A

 • Fundacja Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Piękny Świat”

 • Cech Rzemiosł Różnych w Pabianicach

 • Spółdzielnia Socjalna „Edu-Pasja”

 • Tuszyńska Fundacja Inicjatyw Społecznych

 • Stowarzyszenie Skrzydła

 • Spółdzielnia Socjalna „Korzenie”

 • Spółdzielnia Socjalna „Zielone Pabianice”

 • Spółdzielnia Socjalna „Arkan Green”

 • Zakład Aktywności Zawodowej w Rawie Mazowieckiej

 • Klub Integracji Społecznej w Pabianicach

 • Urząd Miasta w Pabianicach

 • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

 • Fundacja Inkubator S.O.S.

 • Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rawie Mazowieckiej

 • Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego Oddział w Tomaszowie Mazowieckim

 • Stowarzyszenie „Iskierka”

 • Fundacja „Razem”

 • Fundacja „Nowa Epoka”

 • Urząd Gminy w Opocznie

 • Urząd Gminy w Nowosolnej

 • Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

 • Urząd Gminy w Tuszynie

 • Fundacja FabLab Łódź

 • Fundacja Art of Breaking

 • Centrum Strategii i Rozwoju IMPACT

 • Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii

 • Spółdzielnia Socjalna Woolf

 • Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości

 • Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego

 • Spółdzielnia Socjalna Varia

 • Fundacja „Poziomkowo”

 • Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Ogniwo

 • Spółdzielnia Socjalna Emporia

 • Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

 • Fundacja Ai

 • EduKABE Fundacja Kreatywnych Rozwiązań

 • Fundacja Cohabitat

 • Fundacja Wspierania Rozwoju Edukacji – ESCOLA

 • Fundacja Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca ICZMP w Łodzi „Mamy Serce”

 • Polski Związek Niewidomych Okręg Łódzki

 • Centralny Nurt Basketu Amatorskiego

 • European Concept Consulting Foundation

 • Fundacja Promovendi

 • Stowarzyszenie Akademia Mądrego Życia

 • Fundacja Instytut Działań Edukacyjno-Terapeutycznych INERO

 • Fundacja „Piłkarskie marzenia”

 • Cool Fundacja na rzecz sportu i sztuki

 • Fundacja „We The Crowd”

 • Klub Sportów Wodnych „Łódź-Ruda”

 • Fundacja Marcina Gortata MG 13

 • Fundacja Współpracy i Wymian Akademickich (PACE, Polish Cooperation & Exchange Foundation)

 • Fundacja Edukacji Demokratycznej Dmuchawiec

 • Fundacja Biuro Interwencyjnej Edukacji i Dydaktyki Artystycznej

 • Fundacja Libertas.pl

 • Spółdzielnia Socjalna Piątkowska

 • Polskie Stowarzyszenie Dietetyków

 • Klub Sportowy „Społem”

 • Okręgowy Związek Kolarski

 • Europejskie Centrum Edukacji Społecznej

 • Łódzka Fundacja Wspierania Inicjatyw

 • Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

 • „Promotorzy Zdrowia – Fundacja”

 • Pracownia Alternatywnego Wychowania

 • Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki

 • Spółdzielnia Socjalna FADO

 • Fundacja Inicjatyw Twórczych Zapiecek

 • Stowarzyszenie Oświatowe „Twoja Szkoła”

 • Stowarzyszenie kupców osiedla Retkinia Południe i zespołu handlowego przy ul. A. Krajowej 32 w Łodzi

 • Fundacja Bliscy

 • Fundacja Betania

 • „Fundacja Mała Straż”

 • Fundacja Łódź Akademicka

 • „Eurex Nieruchomości” Spółdzielnia Socjalna

 • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju fotografii humanistycznej „FOTO HUMANUM”

 • „Fundacja Działania”

 • Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Łodzi

 • Stowarzyszenie 2Piny

 • Fundacja VIEWER

 • Fundacja Po Staremu

 • Stowarzyszenie Carpe Diem

 • Urząd Miejski w Sulejowie

 • Fundacja Exodus

 • Ludowy Klub Sportowy Będków

 • Fundacja Jeedność

 • Stowarzyszenie ToNaTemat

 • Fundacja Open Mind Projects PL

 • Fundacja Można Inaczej

 • Fundacja W Istocie

 • Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Opoczyńsko-Rawsko-Mazowieckiej Sierzchowianie

 • Stowarzyszenie Rodzin Dzieci Specjalnej Troski

 • Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności Częstochowa Oddział Pabianice

 • Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pabianicach

 • Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego

 • Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Talent

 • Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Dzieci i Młodzieży

 • Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brenica

 • Fundacja Siemanko

 • Stowarzyszenie Wspólnota Mieszkańców w Różannie

 • Fundacja Wyszehradzka

 • Fundacja Biznesu i Nauki

 • Fundacja NU-MED

 • Stowarzyszenie Kocham Tuszyn

 • Stowarzyszenie Aktywni w Gminie

 • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie

 • Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Nasz Park

 • Stowarzyszenie Sieyba

 • Fundacja Aktywnego Kształcenia i Rekreacji SALIX

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Grzybowie

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rzepiszewie

 • Stowarzyszenie Aktywni na rzecz Rozwoju Ziemi Szadkowskiej

 • Ochotnicza Straż Pożarna w Choszczewie

 • Towarzystwo Przyjaciół Szadku

 • Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Prusinowic

 • Stowarzyszenie Kobiet Ogrodzimia i Szadkowic KOS

 • Stowarzyszenie Nasz Dom Przatówek

 • Stowarzyszenie Kobiet z Przatowa i Dziadkowic

 • Stowarzyszenie Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka

 • Fundacja Kołobajki

 • Fundacja Obszar Wspólny

 • Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Fiero! Spółdzielnia Socjalna”

 • Klub Sportowy Kontra

 • Fundacja Kulturokreacja

 • Stowarzyszenie Tkalnia

 • „Sztuka Dobrego Życia”

 • Fundacja Pomocy Dzieciom – Dar Serca

 • Fundacja Mak

 • Fundacja promocji wielojęzyczności i wymiany międzynarodowej „SPOTKANIE”

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Myślisz o utworzeniu podmiotu ekonomii społecznej?

Dowiedz się więcej

Chcesz utworzyć miejsce pracy w przedsiębiorstwie społecznym?

Dowiedz się więcej

Chcesz wzmocnić potencjał Twojego podmiotu ekonomii społecznej?

Dowiedz się więcej

Masz pytania? Przyjdź, zadzwoń, napisz.

Kontakt

Zapisz się na newsletter

Wspieramy w pozyskiwaniu funduszy na działalność społeczną. Zwiększamy zaufanie, współpracę i... zyski. Dołącz do nas, a pomożemy rozwinąć Ci skrzydła.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40, dla celów związanych z działaniami fundacji. Dane te są przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zm.). Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności INSPRO.