fbpx
  • Centrum wspierania rad pracowników

Centrum Wspierania Rad Pracowników


Centrum Wspierania Rad Pracowników (CWRP) zostało powołane w 2007 roku. Naszym głównym celem jest tworzenie warunków sprzyjających powstawaniu i rozwojowi rad pracowników w Polsce. Oferujemy radom szkolenia, doradztwo, spotkania konsultacyjne, konferencje, poradniki, raporty, biuletyn, serwis www. Z naszego wsparcia skorzystało już ponad 3700 osób z 500 rad pracowników. Uważamy, że udział pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwem ma służyć zarówno pracownikom jak i pracodawcom. Działania powinny się opierać na rzetelnym dialogu i współodpowiedzialności.

szkolenie rad pracowników

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rad pracowników, CWRP przygotowało projekt nowelizacji ustawy o informowaniu pracowników i prowadzeniu z nimi konsultacji z dnia 7 kwietnia 2006 roku. To niezwykle istotna inicjatywa, mająca na celu wsparcie ich aktywności. Projekt został przedłożony do konsultacji z radami pracowników. Na jego temat wypowiedziało się 120 osób z ponad 50 rad z całej Polski.

rafal górski piotr ciompa

Ekspertami Centrum Wspierania Rad Pracowników są Piotr Ciompa i Rafał Górski, specjalizujący się w problematyce rad pracowników. W konsultacjach prawnych na bieżąco pomagają nam członkowie Koła Naukowego Prawa Pracy, działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Szkolenia są kluczowym narzędziem wykorzystywanym w Centrum. Służą one przekazywaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności i kształtowaniu postaw członków rad. Dzięki nim wzmacniamy kapitał społeczny w firmach. Dotychczas przeszkoliliśmy łącznie 1519 osób.

O działaniach Centrum informowały m.in. Dziennik Gazeta Prawna, Tygodnik Solidarność, portal WszystkoCoNajwazniejsze.pl, Dialog – pismo dialogu społecznego. Naszą aktywność na rzecz rad dofinansowywało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Chcesz wiedzieć więcej?

Wejdź na stronę www.radypracownikow.info

Polecamy Do czytania i oglądania :)

Okładka Aktywności Obywatelskiej 2/2018

Aktywność Obywatelska – 2(19)/2018

Bezpłatna gazeta społeczna

Oglądaj więcej
Okładka Aktywności Obywatelskiej 1/2018

Aktywność Obywatelska – 1(18)/2018

Bezpłatna gazeta społeczna

Oglądaj więcej
Raport „Obywatele decydują” wydanie drugie

Raport „Obywatele decydują” wydanie drugie

Raport inicjatywy „Obywatele decydują”

Oglądaj więcej
Poradnik Centrum KLUCZ - MOCni wolontariatem

Poradnik „Centrum KLUCZ – MOCni wolontariatem”

Poradnik dla aktywnej młodzieży

Oglądaj więcej
Raport Miasto w ruchu

Raport „Odzyskajmy centra miast”

Raport inicjatywy „Miasto w ruchu”

Oglądaj więcej
Poradnik Obywatele KOntrolują

Poradnik „Obywatele KOntrolują”

Poradnik jest owocem doświadczeń kampanii „Obywatele KOntrolują” prowadzonej przez Instytut Spraw...

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Szukamy i inspirujemy was - młodych i starszych, dostrzegających wyzwania obywatelskie do wspólnego działania. Zapisz się na newsletter! W INSPRO tak dużo się dzieje, nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40, dla celów związanych z działaniami fundacji. Dane te są przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zm.). Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności INSPRO.