fbpx
  • Centrum wspierania rad pracowników

Centrum Wspierania Rad Pracowników


Centrum Wspierania Rad Pracowników (CWRP) zostało powołane w 2007 roku. Naszym głównym celem jest tworzenie warunków sprzyjających powstawaniu i rozwojowi rad pracowników w Polsce. Oferujemy radom szkolenia, doradztwo, spotkania konsultacyjne, konferencje, poradniki, raporty, biuletyn, serwis www. Z naszego wsparcia skorzystało już ponad 3700 osób z 500 rad pracowników. Uważamy, że udział pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwem ma służyć zarówno pracownikom jak i pracodawcom. Działania powinny się opierać na rzetelnym dialogu i współodpowiedzialności.

szkolenie rad pracowników

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rad pracowników, CWRP przygotowało projekt nowelizacji ustawy o informowaniu pracowników i prowadzeniu z nimi konsultacji z dnia 7 kwietnia 2006 roku. To niezwykle istotna inicjatywa, mająca na celu wsparcie ich aktywności. Projekt został przedłożony do konsultacji z radami pracowników. Na jego temat wypowiedziało się 120 osób z ponad 50 rad z całej Polski.

rafal górski piotr ciompa

Ekspertami Centrum Wspierania Rad Pracowników są Piotr Ciompa i Rafał Górski, specjalizujący się w problematyce rad pracowników. W konsultacjach prawnych na bieżąco pomagają nam członkowie Koła Naukowego Prawa Pracy, działającego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Szkolenia są kluczowym narzędziem wykorzystywanym w Centrum. Służą one przekazywaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności i kształtowaniu postaw członków rad. Dzięki nim wzmacniamy kapitał społeczny w firmach. Dotychczas przeszkoliliśmy łącznie 1519 osób.

O działaniach Centrum informowały m.in. Dziennik Gazeta Prawna, Tygodnik Solidarność, portal WszystkoCoNajwazniejsze.pl, Dialog – pismo dialogu społecznego. Naszą aktywność na rzecz rad dofinansowywało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Chcesz wiedzieć więcej?

Wejdź na stronę www.radypracownikow.info

Polecamy Do czytania i oglądania :)

Ekspertyza „Megaustawa 5G – Czy ta Księga rzeczywiście jest Biała?”

Ekspertyza Instytutu Spraw Obywatelskich

Oglądaj więcej
Poradnik Kuźnia Kampanierów 3

Poradnik „Kuźnia Kampanierów 3”

Poradnik walczących społeczników

Oglądaj więcej
Okładka Aktywności Obywatelskiej 2/2018

Aktywność Obywatelska – 2(19)/2018

Bezpłatna gazeta społeczna

Oglądaj więcej
Okładka Aktywności Obywatelskiej 1/2018

Aktywność Obywatelska – 1(18)/2018

Bezpłatna gazeta społeczna

Oglądaj więcej
Raport „Obywatele decydują” wydanie drugie

Raport „Obywatele decydują” wydanie drugie

Raport inicjatywy „Obywatele decydują”

Oglądaj więcej
Poradnik Centrum KLUCZ - MOCni wolontariatem

Poradnik „Centrum KLUCZ – MOCni wolontariatem”

Poradnik dla aktywnej młodzieży

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Szukamy i inspirujemy was - młodych i starszych, dostrzegających wyzwania obywatelskie do wspólnego działania. Zapisz się na newsletter! W INSPRO tak dużo się dzieje, nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40, dla celów związanych z działaniami fundacji. Dane te są przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zm.). Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności.