Rewolucja energetyczna

  • Rewolucja energetyczna

„Rewolucja energetyczna. Ale po co?” to bestseller Marcina Popkiewicza, członka rady programowej INSPRO. Autor udowadnia, że książki o systemie energetycznym, zasobach i środowisku, wcale nie muszą być trudne i nudne ani przeznaczone wyłącznie dla wąskiego grona ekspertów. To książka pełna wiedzy, pozwalająca zrozumieć sytuację energetyczną Polski i świata, ale jednocześnie fascynująca, wciągająca i pobudzająca emocjonalnie lektura. Tak mówi o niej autor:

Ksiażka Rewolucja energetyczna

Rysujący się nowy porządek, do którego prowadzi tytułowa „Rewolucja Energetyczna”, jest spójną wizją nie tylko przyszłości energetycznej, ale też społecznej, gospodarczej i środowiskowej. Pięknej wizji. Wizji świata, o którym nawet nie śmieliśmy marzyć, a który może być na wyciągnięcie ręki. Nie ma dla niego barier technicznych, środowiskowych, ani nawet ekonomicznych – jedyne bariery są w naszych głowach.
Ta książka jest drogowskazem. Warto mu się dobrze przyjrzeć, zrozumieć go i mądrze wybrać kierunek, w którym razem pójdziemy. A przede wszystkim zabrać się do działania, jakby od tego zależała przyszłość świata. Bo zależy.

My też włączamy się w rewolucję energetyczną. W ramach dwóch projektów – „Bioenergia” i „Biopaliwa” dbamy o to, by zmiany w prawie europejskim i krajowym, dotyczącym energii wytwarzanej z materii organicznej, zmierzały w dobrym kierunku.

Środowisko i zdrowie obywateli przede wszystkim!

Włączamy się w międzynarodowe akcje na rzecz zrównoważonej energii, prowadzimy aktywne rzecznictwo – spotykamy się z decydentami, publikujemy raporty i stanowiska organizacji pozarządowych zawierające rekomendacje dla prawodawców, komentujemy bieżące wydarzenia, decyzje Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, piszemy apele o zmianę szkodliwych przepisów oraz współpracujemy z organizacjami z całej Europy, by wzmocnić nasz potencjał. Aby przybliżać ten kontrowersyjny temat szerszemu gronu odbiorców zorganizowaliśmy konferencję „Bioenergia – pułapki i potencjał. Odnawialne źródła energii, ale czy zrównoważone?”, na którą zwróciły również media.

Działamy, bo od tego zależy przyszłość świata!

Przeczytaj też raporty:

raport_bioenergia_1
Raport Bioenergia