fbpx
  • Rewolucja energetyczna

Rewolucja energetyczna


„Rewolucja energetyczna. Ale po co?” to bestseller Marcina Popkiewicza, członka rady programowej INSPRO. Autor udowadnia, że książki o systemie energetycznym, zasobach i środowisku, wcale nie muszą być trudne i nudne ani przeznaczone wyłącznie dla wąskiego grona ekspertów. To książka pełna wiedzy, pozwalająca zrozumieć sytuację energetyczną Polski i świata, ale jednocześnie fascynująca, wciągająca i pobudzająca emocjonalnie lektura. Tak mówi o niej autor:

Ksiażka Rewolucja energetyczna

Rysujący się nowy porządek, do którego prowadzi tytułowa „Rewolucja Energetyczna”, jest spójną wizją nie tylko przyszłości energetycznej, ale też społecznej, gospodarczej i środowiskowej. Pięknej wizji. Wizji świata, o którym nawet nie śmieliśmy marzyć, a który może być na wyciągnięcie ręki. Nie ma dla niego barier technicznych, środowiskowych, ani nawet ekonomicznych – jedyne bariery są w naszych głowach.
Ta książka jest drogowskazem. Warto mu się dobrze przyjrzeć, zrozumieć go i mądrze wybrać kierunek, w którym razem pójdziemy. A przede wszystkim zabrać się do działania, jakby od tego zależała przyszłość świata. Bo zależy.

My też włączamy się w rewolucję energetyczną. W ramach dwóch projektów – „Bioenergia” i „Biopaliwa” dbamy o to, by zmiany w prawie europejskim i krajowym, dotyczącym energii wytwarzanej z materii organicznej, zmierzały w dobrym kierunku.

Środowisko i zdrowie obywateli przede wszystkim!

Włączamy się w międzynarodowe akcje na rzecz zrównoważonej energii, prowadzimy aktywne rzecznictwo – spotykamy się z decydentami, publikujemy raporty i stanowiska organizacji pozarządowych zawierające rekomendacje dla prawodawców, komentujemy bieżące wydarzenia, decyzje Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, piszemy apele o zmianę szkodliwych przepisów oraz współpracujemy z organizacjami z całej Europy, by wzmocnić nasz potencjał. Aby przybliżać ten kontrowersyjny temat szerszemu gronu odbiorców zorganizowaliśmy konferencję „Bioenergia – pułapki i potencjał. Odnawialne źródła energii, ale czy zrównoważone?”, na którą zwróciły również media.

Działamy, bo od tego zależy przyszłość świata!

Przeczytaj też raporty:

raport_bioenergia_1
Raport Bioenergia

Polecamy Do czytania i oglądania :)

Okładka Aktywności Obywatelskiej 2/2018

Aktywność Obywatelska – 2(19)/2018

Bezpłatna gazeta społeczna

Oglądaj więcej
Okładka Aktywności Obywatelskiej 1/2018

Aktywność Obywatelska – 1(18)/2018

Bezpłatna gazeta społeczna

Oglądaj więcej
Raport „Obywatele decydują” wydanie drugie

Raport „Obywatele decydują” wydanie drugie

Raport inicjatywy „Obywatele decydują”

Oglądaj więcej
Poradnik Centrum KLUCZ - MOCni wolontariatem

Poradnik „Centrum KLUCZ – MOCni wolontariatem”

Poradnik dla aktywnej młodzieży

Oglądaj więcej
Raport Miasto w ruchu

Raport „Odzyskajmy centra miast”

Raport inicjatywy „Miasto w ruchu”

Oglądaj więcej
Poradnik Obywatele KOntrolują

Poradnik „Obywatele KOntrolują”

Poradnik jest owocem doświadczeń kampanii „Obywatele KOntrolują” prowadzonej przez Instytut Spraw...

Oglądaj więcej

Wspieraj nasDziałamy dzięki Tobie

Pomagaj stale

Dołącz do Społeczności Aktywnych Obywateli

Włącz się

Wpłać

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich

Zostań Darczyńcą

Dołącz do nas

Czekamy na tych, którzy chcąc zmieniać Polskę, zaczynają od siebie

Czekamy na Ciebie

Kupujesz? Pomagasz!

Wspieraj nas robiąc zakupy w Internecie

Wspieraj przez FaniMani

Newsletter

Szukamy i inspirujemy was - młodych i starszych, dostrzegających wyzwania obywatelskie do wspólnego działania. Zapisz się na newsletter! W INSPRO tak dużo się dzieje, nie przegap tego, co może Cię zainteresować.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Instytut Spraw Obywatelskich z siedzibą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 40, dla celów związanych z działaniami fundacji. Dane te są przetwarzane zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku Nr 101 poz. 926 z późniejszymi zm.). Potwierdzam zapoznanie się z Polityką Prywatności INSPRO.