Obywatele decydują


Inicjatywę „Obywatele decydują” tworzy społeczność patrząca władzy na ręce. Społeczność ta organizuje kampanie, dzięki którym obywatele decydują w ważnych dla nich sprawach. Od początku naszego istnienia mobilizujemy zwykłych ludzi do aktywności obywatelskiej. Promujemy demokrację uczestniczącą. Przykłady? Zebraliśmy ponad 220 tys. podpisów obywateli pod petycją na rzecz nowelizacji ustawy o Obywatelskiej Inicjatywie Ustawodawczej. Przeprowadziliśmy zwycięską kampanię na rzecz obniżenia liczby podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą w Łodzi. Przygotowaliśmy założenia do nowelizacji ustaw o referendum krajowym i lokalnym. Promowaliśmy zmiany w Konstytucji w duchu „Konstytucja dla obywateli, nie dla partii”.

Od września 2016 r. jeszcze lepiej wykorzystujemy siłę Internetu i technologii do wzmacniania siły obywateli. Udostępniamy zwykłym ludziom narzędzia kampanii obywatelskich, np.: petycje internetowe, e-maile i telefony posłów, aplikacje do mediów społecznościowych (Twitter, Facebook). Łączymy aktywność obywatelską online z aktywnością offline.

Jeśli dobrze odnajdujesz się w organizacji różnych wydarzeń, chcesz dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda mobilizacja obywateli do działania za pomocą petycji, kampanii, zespół „Obywatele Decydują” czeka na Ciebie.

Czytaj więcej na: www.obywateledecyduja.pl

Możesz nam pomóc m.in. w:

  • pisaniu i umieszczaniu treści na stronie www.obywateledecyduja.pl,
  • wyszukiwaniu treści w internecie.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Miejscowość (wymagane)

Czym się zajmujesz i dlaczego chcesz do nas dołączyć? (wymagane)